Reklamacje i zwroty

Zwroty

W ciągu 30 dni kalendarzowych od daty odebrania przesyłki istnieje możliwość rezygnacji z zakupu bez podania przyczyny.
Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" Klient będący osobą fizyczną, dokonujący zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą, może dokonać zwrotu zakupionych towarów bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki.

Robiąc zakupy w sklepie Milutek.pl nasz Klient otrzymuje dodatkowe 20 dni na podjęcie takiej decyzji!

Zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy jest możliwy, jeśli:

  • Produkty będą zwrócone w stanie niepogorszonym, po zapoznaniu się z nimi w sposób zwyczajowo przyjęty przy danym towarze
  • Zamawiane produkty nie były produkowane na indywidualne życzenie klienta.

Do zwracanego towaru prosimy dołączyć dowód sprzedaży (oryginał lub kopię) - paragon lub fakturę VAT oraz pismo z  informacją o odstąpieniu od umowy z informacjami o sposobie przekazania pieniędzy. Taki dokument można stworzyć samodzielnie lub skorzystać z gotowego wzoru. W przypadku samodzielnego tworzenia pisma należy pamiętać o umieszczeniu w nim: danych teleadresowych, numeru zamówienia, nazwy zwracanego towaru(ów), numeru konta, na które należy zwrócić pieniądze.

Wysyłając paczki do naszych Klientów staramy się zabezpieczyć jak najlepiej, dlatego prosimy Państwa o to samo.

W przypadku rezygnacji z zakupu zwracany towar prosimy odesłać na adres:

Milutek.pl
ul. Tarnogajska 18
50-512 Wrocław
z dopiskiem: "Zwrot"

Ważne informacje:

  • Nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem,
  • Kwota wartości zwracanego zamówienia zostanie zwrócona po otrzymaniu przesyłki, w terminie do czternastu dni  kalendarzowych,
  • Zgodnie z ustawą koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi,

Reklamacje

Klientowi przysługuje prawo do złożenia reklamacji w przypadku, gdy w otrzymanym towarze stwierdzi:

  • Wady fabryczne
  • Niezgodności towaru z umową
  • Uszkodzenia mechaniczne powstałe w trakcie transportu.

Reklamacja wad fabrycznych lub niezgodności towaru z umową

W przypadku reklamacji towaru posiadającego wady fabryczne prosimy odesłać na adres:

Milutek.pl
ul. Tarnogajska 18 
50-512 Wrocław
z dopiskiem: "Reklamacja"

Do zwracanego towaru należy dołączyć dowód sprzedaży (oryginał lub kopię) - paragon lub fakturę VAT oraz pismo z  opisem stwierdzonej nieprawidłowości.  Taki dokument możesz stworzyć samodzielnie lub skorzystać z gotowego wzoru.

Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania przez nas przesyłki z reklamowanym towarem. W przypadku uznania reklamacji, towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na pełnowartościowy. Jeśli będzie to już niemożliwe (np. z powodu wyczerpania zapasów towaru), klient otrzyma równowartość ceny towaru. W takim przypadku istnieje również wybrania innego towaru z oferty sklepu (za dopłatą, jeśli będzie droższy). 

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji koszt dostawy naprawianego lub nowego towaru ponoszony jest przez nasz sklep.

Uszkodzenia mechaniczne powstałe w czasie transportu

W momencie dostawy zamówienia przez kuriera należy sprawdzić czy opakowanie zewnętrzne nie posiada widocznych śladów uszkodzeń lub prób otwarcia. W przypadku stwierdzenia usterek, prosimy by w obecności kuriera sprawdzić stan produktów znajdujących się w paczce. Jeśli zawartość paczki będzie uszkodzona, należy spisać protokół szkody. Kurier taki dokument powinien posiadać przy sobie.

W przypadku jeśli opakowanie zewnętrzne nie jest uszkodzone, kurier nie ma obowiązku czekać na sprawdzenie stanu zawartości przesyłki.

Jeśli w terminie 7 dni kalendarzowych od odebrania przesyłki zauważą Państwo uszkodzenie towaru po tym jak kurier już odjedzie, należy skontaktować się z firmą kurierską i poprosić o przyjazd kuriera w celu spisania protokołu.

Ważne informacje:

  • Nie przyjmujemy żadnych przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem.

O nas

Sklep istnieje od 2006 roku

W ofercie mamy ponad 8000 produktów

Jesteśmy na facebook Google+

Dowiedz się więcej »

Newsletter

Dowiedz się pierwszy o nowościach i promocjach w naszej ofercie

Jesteśmy na: Skąpiec.pl Opineo.pl
Płatności obsługuje PayU
Projekt JJ studio graficzne engine Alston.pl - sklepy internetowe, systemy CMS